Full liste over alle vinnere av Film Independent Spirit Award 2016

LES MER: Jessica Chastain utnevnt til æresleder for Film Independent Spirit Awards 2016



Sjekk ut alle vinnerne nedenfor, oppført i modig.

Beste egenskap
Pris gitt til produsenten; Utøvende produsenter blir ikke tildelt.
'Anomalisa'
'Beist av ingen nasjon'
“Carol”
“Spotlight” (VINNER)
“Tangerine”



Beste regissør
Cary Joji Fukunaga, “Beasts of No Nation”
Charlie Kaufman & Duke Johnson, “Anomalisa”
David Robert Mitchell, “Det følger”
Sean Baker, “Tangerine”
Todd Haynes, “Carol”
Tom McCarthy, “Spotlight” (VINNER)



Beste manus
Charlie Kaufman, 'Anomalisa'
Donald Margulies, “The End of the Tour”
Phyllis Nagy, “Carol”
S. Craig Zahler, “Bone Tomahawk”
Tom McCarthy & Josh Singer, “Spotlight” (VINNER)

star wars the last jedi trailer breakdown

Beste første manus
Emma Donoghue, “Room” (VINNER)
Jesse Andrews, “Me and Earl and the Dying Girl”
John Magary, Russell Harbaugh, Myna Joseph, “The Mend”
Jonas Carpignano, 'Middelhavet'
Marielle Heller, “The Diary of a Teenage Girl”

Beste første funksjon Pris gitt til regissøren og produsenten. 'James White' 'Dirty Hands' 'Mediterranean' 'Songs My Brothers Tutorial Me' “Diary of a Teenage Girl” (VINNER)

Beste kvinnelige leder
Bel Powley, 'The Diary of a Teenage Girl'
Brie Larson, “Room” (VINNER)
Cate Blanchett, “Carol”
Kitana Kiki Rodriguez, 'Tangerine'
Rooney Mara, 'Carol'

Beste mannlige leder
Abraham Attah, “Beasts of No Nation” (VINNER)
Ben Mendelsohn, “Mississippi Grind”
Christopher Abbott, 'James White'
Jason Segel, “The End of the Tour”
Koudous Seihon, “Mediterranea”

Beste støttende kvinne
Cynthia Nixon, “James White”
Jennifer Jason Leigh, “Anomalisa”
Marin Irland, “Glass Chin”
Mya Taylor, “Tangerine” (VINNER)
Robin Bartlett, “H.”

Beste støttende hann
Idris Elba, 'Beasts of No Nation' (VINNER)
Kevin Corrigan, 'Resultater'
Michael Shannon, “99 Homes”
Paul Dano, 'Love & Mercy'
Richard Jenkins, “Bone Tomahawk”

Beste dokumentar
'(Skrekk'
“Best of Enemies”
“Hjertet til en hund”
'Meru'
“The Look of Silence” (VINNER)
“Den russiske hakkespetten”

Beste kinematografi

Cary Joji Fukunaga, “Beasts of No Nation”
Ed Lachman, “Carol” (VINNER)
Joshua James Richards, “Songs My Brothers Tutorial Me”
Michael Gioulakis, “Det følger”
Reed Morano, 'Meadowland'

Beste redigering
Julo C. Perez IV, “Det følger”
Kristan Sprague, 'Skitne hender'
Nathan Nugent, “Room”
Ronald Bronstein og Benny Safdie, 'Heaven We Know What'
Tom McArdle, “Spotlight” (VINNER)

Beste internasjonale film
“En due satt på en gren som reflekterer over eksistens”
“Omfavnelse av slangen”
“Gilrhood”
'Mustang'
“Son of Saul” (VINNER)

John Cassavetes Award
Gitt den beste funksjonen laget for under 500 000 dollar. Pris gitt til skribenten, regissøren og produsenten; Utøvende produsenter blir ikke tildelt.
“Fordelaktig”
“Christmas, Again”
“Himmelen vet hva”
“Krisha” (VINNER)
“Ut av min hånd”

Robert Altman Award
“Spotlight”

Kiehl's Someone to Watch-prisen
Den 22. årlige 'Someone to Watch Award', sponset av Kiehl siden 1851, anerkjenner en talentfull filmskaper av enestående visjon som ennå ikke har fått passende anerkjennelse. Prisen inkluderer et $ 25.000 ubegrenset tilskudd finansiert av Kiehl siden 1851.
Chloe Zhao, “Songs My Brothers Tutorial Me”
Felix Thompson, “King Jack” (VINNER)
Robert Machoian og Rodrigo Ojeda-Beck, “Gud velsigne barnet”

Piaget Producers Award
Den 19. årlige produsentprisen, sponset av Piaget, hedrer fremvoksende produsenter som, til tross for svært begrensede ressurser, demonstrerer kreativiteten, utholdenheten og visjonen som kreves for å produsere uavhengige filmer av høy kvalitet. Prisen inkluderer et $ 25.000 ubegrenset tilskudd finansiert av Piaget.
Darren Dean
Mel Eslyn (VINNER)
Rebecca Green & Laura D. Smith

Truer Than Fiction
Den 21. årlige Truer Than Fiction Award, sponset av LensCrafters, blir overrakt til en gryende direktør for sakprosafunksjoner som ennå ikke har fått betydelig anerkjennelse. Prisen inkluderer et $ 25.000 ubegrenset tilskudd finansiert av LensCrafters.
Alex Sichel og Elizabeth Giamatti, 'En kvinne som meg'
Elizabeth Chai Vasarhelyi, “Ukuelig” (VINNER)
Hemal Trivedi og Mohammed Ali Naqvi, 'Blant de troende'

Den 31. Independent Spirt Awards vil finne sted lørdag 27. februar kl. 14.00 PT / 17:00 ET.

LES MER: Hva Indie Spirit nominasjonene forteller oss om Oscar



Topp Artikler

Kategori

Anmeldelse

Funksjoner

Nyheter

Fjernsyn

Toolkit

Film

Festivaler

Anmeldelser

Awards

Billettluke

Intervjuer

Clickables

Lister

Videospill

Podcast

Merkeinnhold

Awards Season Spotlight

Filmbil

Påvirkere

Fjernsyn

Priser

Nyheter

Annen

Billettluke

Verktøysett