Full liste over alle Oscar-vinnere 2016

LES MER: Oscar-spådommer 2016



Sjekk ut alle vinnerne nedenfor, oppført i modig.

Beste bilde
'Den store korte'
“Bridge of Spies”
'Brooklyn'
“Mad Max: Fury Road”
'Marsboeren'
“The Revenant”
'Rom'
“Spotlight” (VINNER)

Beste regissør
Adam McKay, “The Big Short”
George Miller, “Mad Max: Fury Road”
Alejandro González Iñárritu, “The Revenant” (VINNER)
Lenny Abrahamson, “Room”
Tom McCarthy, “Spotlight”

Beste skuespiller
Bryan Cranston, “Trumbo”
Matt Damon, 'The Martian'
Leonardo DiCaprio, 'The Revenant' (VINNER)
Michael Fassbender, “Steve Jobs”
Eddie Redmayne, “Den danske jenta”

Beste skuespillerinne
Cate Blanchett, “Carol”
Brie Larson, “Room” (VINNER)
Jennifer Lawrence, “Joy”
Charlotte Rampling, “45 år”
Saoirse Ronan, “Brooklyn”

Beste skuespiller
Christian Bale, “The Big Short”
Tom Hardy, 'The Revenant'
Mark Ruffalo, “Spotlight”
Mark Rylance, “Bridge of Spies” (VINNER)
Sylvester Stallone, “Creed”

Beste skuespillerinne
Jennifer Jason Leigh, “The Hateful Eight”
Rooney Mara, 'Carol'
Rachel McAdams, “Spotlight”
Alicia Vikander, “Den danske jenta” (VINNER)
Kate Winslet, “Steve Jobs”

Beste originale manus
“Bridge of Spies”
'Ex machina'
'Innsiden ut'
“Spotlight” (VINNER)
“Rett Outta Compton”

Beste tilpassede manus
“The Big Short” (VINNER)
'Brooklyn'
“Carol”
'Marsboeren'
'Rom'

Beste utenlandske film
“Omfavnelse av slangen”
'Mustang'
“Son of Saul” (VINNER)
'Flaunt'
“En krig”

Beste dokumentarfunksjon
“Amy” (VINNER)
“Land Poster”
“The Look of Silence”
'Hva skjedde, frøken Simone?'
“Winter on Fire: Ukrainas kamp for frihet”

Beste animerte funksjon
'Anomalisa'
“Gutt og verden”
“Inside Out” (VINNER)
“Shaun the Sheep Movie”
“Da Marnie var der”

Beste filmredigering
'Den store korte'
“Mad Max: Fury Road” (VINNER)
“The Revenant”
“Spotlight”
“Star Wars: The Force Awakens”

Beste sang
'Femti nyanser av grått'
“Racing Extinction”
“Spectre” (VINNER)
“The Hunting Ground”
'Ungdom'

Beste originale poengsum
“Bridge of Spies”
“Carol”
“The Hateful Eight” (VINNER)
'Sicario'
“Star Wars: The Force Awakens”

Beste spesialeffekter
“Ex Machina” (VINNER)
'Marsboeren'
“The Revenant”
“Star Wars: The Force Awakens”



Beste kinematografi
“Carol”
“The Hateful Eight”
“Mad Max: Fury Road”
“The Revenant” (VINNER)
'Sicario'

Beste kostymedesign
“Carol”
'Askepott'
'Den danske jenta'
“Mad Max: Fury Road” (VINNER)
“The Revenant”

Beste sminke og hårstyling
“Mad Max: Fury Road” (VINNER)
“Den 100 år gamle mannen som klatret ut av vinduet og forsvant”
“The Revenant”



Beste produksjonsdesign
“Bridge of Spies”
'Den danske jenta'
“Mad Max: Fury Road” (VINNER)
'Marsboeren'
“The Revenant”

Beste lydredigering
“Mad Max: Fury Road” (VINNER)
'Marsboeren'
“The Revenant”
'Sicario'
“Star Wars: The Force Awakens”

Beste lydmiksing
“Bridge of Spies”
“Mad Max: Fury Road” (VINNER)
'Marsboeren'
“The Revenant”
“Star Wars: The Force Awakens”

Beste kortfilm, live action
“Ave Maria”
'Dag en'
'Alt vil gå bra'
'Shok'
“Stutterer” (VINNER)

Beste korte film, animert
“Bear Story” (VINNER)
“Prologue”
'Sanjay's Super Team'
'Vi kan ikke leve uten kosmos'
“Morgendagens verden”

Beste dokumentar korte emne
“Body Team 12”
“Chau, Beyond the Lines”
“Claude Lanzmann”
“En jente i elven” (VINNER)
“Siste frihetsdag”

Oscar-utdelingen finner sted 28. februar i Dolby Theatre i Hollywood & Highland Center, og sendes live på ABC kl 17:30 PST / 20:30 EST.

george romero imdb

LES MER: Full liste over alle vinnere av Golden Globe Film og TV



Topp Artikler

Kategori

Anmeldelse

Funksjoner

Nyheter

Fjernsyn

Toolkit

Film

Festivaler

Anmeldelser

Awards

Billettluke

Intervjuer

Clickables

Lister

Videospill

Podcast

Merkeinnhold

Awards Season Spotlight

Filmbil

Påvirkere

Fjernsyn

Priser

Nyheter

Annen

Billettluke

Verktøysett